Projektant /Programista Hurtowni Danych

AO/PPHD/WRO/06

Wrocław / zdalna

  • Jesteśmy dużym interdyscyplinarnym Zespołem Korporacyjnej Hurtowni Danych, skupiającym specjalistów z różnych dziedzin rozwoju oprogramowania – analizy, architektury, projektowania i programowania hurtowni danych. Rozwijamy hurtownie danych EDW, MIS i BM wraz z pochodnymi repozytoriami danych (w tym projektowanie wielowymiarowych struktur danych, budowa i optymalizacja procesów ETL).
    Zapewnienie terminowego dostarczania dobrej jakości danych z hurtowni oraz wsparcie Biznesu przy przeprowadzaniu analiz. W praktyce współpracuje ze wszystkimi jednostkami biznesowymi Banku oraz z zespołami IT.

  • Zadania

    • rozwój środowiska Hurtowni Danych, pozyskiwanie informacji z systemów zewnętrznych do Hurtowni Danych oraz ich konsolidacja,
    • rozwój narzędzi dla systemu informacji zarządczej Banku, w zakresie przetwarzania, prezentacji oraz dystrybucji informacji,
    • projektowanie, budowa i zasilanie repozytoriów Hurtowni Danych, integrujących dane do wykorzystania przez inne systemy informatyczne,
    • rozwój narzędzi wspomagających proces kontroli jakości danych gromadzonych Hurtowni Danych
  • Wymagania

    • minimum roczne doświadczenie w operacyjnej pracy z hurtowniami danymi na podobnym stanowisku
    • praktyczna znajomość języka SQL i PL/SQL na poziomie zaawansowanym
    • znajomość zagadnień z dziedziny relacyjnych baz danych i hurtowni danych
    • wiedza z zakresu DWH
    • doświadczenie w pracy z narzędziami ETL(IBM Infosphere Data Stage, Ab Initio, Informatica, Talend)
    • dobrze rozwinięte zdolności analityczne oraz umiejętność modelowania danych
    • umiejętność optymalizacji zapytania SQL
  • Co oferujemy

    • Ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych
    • Stabilne zatrudnienie w profesjonalnym środowisku
    • Zróżnicowany zakres realizowanych projektów
    • Prywatna opieka medyczna i karta sportowa
    • Prawdziwy wpływ na rozwój Twojej ścieżki kariery
    • Praca w zespole, dla której Twoja opinia ma znaczenie
    • Imprezy integracyjne, wydarzenia sportowe